Żabki w Straży Pożarnej

Na zaproszenie pana Pawła Szymanek- strażaka i jednocześnie tatę jednego z przedszkolaków, wybraliśmy się na wycieczkę do Straży Pożarnej której celem było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.

Dzieci mogły również doskonalić, pogłębiać, zdobywać nową wiedzę o otaczającym nas świecie. Przedszkolakom zostały przedstawione zadania straży pożarnej, odbył się pokaz rodzajów umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Dzieci z pomocą pana strażaka przymierzały hełm mogły zobaczyć pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej. Atrakcjom nie było końca co widać na zdjęciach.

— admin