Konkurs piosenki angielskiej

Dnia 13 maja 2016 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie piosenki angielskiej „The Voice of Kids”,zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 2 w Zamościu. Zespoły, które zaprezentowały swoje umiejętności wokalne oraz językowe przygotowane zostały pod kierunkiem Pani Kornelii Winiarskiej, prowadzącej zajęcia z języka angielskiego oraz Pani Joanny Przekocińskiej, dzięki której powstała choreografia a przedszkolaki mogły zaśpiewać przy jej akompaniamencie. Jako pierwszy w konkursie wystąpił zespół 4-latków „Sunny Hearts”.

Marsz antynikotynowy

Na zakończenie programu „Czyste powietrze wokół nas”, przedszkolaki wraz z paniami zorganizowały marsz antynikotynowy. „Zamiast papierosa, kup dziecku mentosa’, „Bądź zdrowy- nie pal”- takie hasła można było usłyszę podczas marszu.

„Niedźwiadki” z wizytą w pracy mamy Hani

Dzieci z grupy „Niedźwiadki” odwiedziły mamę Hani w pracy (Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica). Przedszkolaki zwiedziły Laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii, Laboratorium Mechaniki, Laboratorium Matematyki Stosowanej i Optymalizacji Procesów oraz aulę uczelni. Podczas pobytu w uczelni zobaczyły m.in. jak działa i do czego służy kamera termowizyjna, jak można wytworzyć prąd za pomocą wody i odczytać godzinę dzięki dwóm cytrynom. Dzieci uczestniczyły także w krótkiej lekcji języka angielskiego, podczas której.

Nietypowy trening karate

W ramach „Tygodnia zdrowia”, przedszkolaki wybrały się do siedziby Zamojskiego Klubu Karate Tradycyjnego. Sensei Artur przygotował dla dzieci zawody sportowe i krótki trening karate. Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Niedźwiadki w Bibliotece Pedagogicznej

„Niedźwiadki” wybrały się do Biblioteki Pedagogicznej na warsztaty poświęcone dinozaurom. Dziękujemy za zaproszenie.