Żabki na wakacjach

Wakacje w naszym przedszkolu spędziliśmy bardzo aktywnie miesiąc lipiec upłyną nam na poznawaniu naszego pięknego miasta – Zamościa. Codzienne spotykaliśmy się z paniami, panami- przewodnikami zamojskimi, którzy opowiadali nam o losach naszego grodu, jego mieszkańcach, budowlach itp. Zwiedziliśmy Stare Miasto, Oficynę Ratusza, Katedrę, Fortyfikacje, Arsenał byliśmy w Muzeum Zamojskich oraz ZOO. Podsumowaniem tych wycieczek było utworzenie „makiety” Rynku Wielkiego przed naszym przedszkolem- powstały fajne kartonowe budowle a my przy okazji poznaliśmy ich historię. Zwiedzając Ogród Zoologiczny naprzyglądaliśmy się na różne zwierzęta i postanowiliśmy również stworzyć takie nasze małe przedszkolne zoo wykonując przy pomocy pań sylwety zwierząt, które ustawione w ogrodzie przedszkolnym stworzyły „słoneczkowy ogród zoologiczny” W sierpniu było bardzo gorąco w naszym ogrodzie przedszkolnym panie zorganizowały nam kąpiele w basenach. Podsumowaniem kończących się wakacji był wyjazd do Krasnobrodu gdzie zwiedzaliśmy „Park Dinozaurów”.